Kaspersky 2010: homseid tehnoloogiaid saab osta juba täna

25.08.2009

Kaspersky Internet Security 2010 (KIS) on üleilmselt tuntud viirustõrjeprogrammi uusim versioon ohutuks töötamiseks internetis. Kaspersky on juba palju aastaid olnud üks arvutiturberakenduste müügiliidreid nii kogu maailmas kui ka Eestis. Rakenduse populaarsus on seotud KISi eripäraga: rakendus on saadaval nii eesti- kui ka ingliskeelsena, ta on lihtne ja töökindel: ülimalt lihtne paigaldus ja töö teiste rakenduste taustal, kasutaja sekkumine on vajalik vaid eriti ohtlikes olukordades, kui rakendus neist teavitab ja pakub välja erinevad toimingud - kasutajal ei pea selleks olema eriteadmisi.

KIS 2010 uus versioon sai veel parem. See on arvuti ressursside tarbimiselt kasutajale veelgi märkamatum: rakenduse paigaldus ei mõjuta programmide käivitumist- ja töökiirust peaaegu üldse. Kodukasutajatele pakub huvi uus "Mänguprofiil", mis peatab automaatselt ajakava järgi toimuvad kontrolli- ja uuendusülesanded, kui käivitatud on täisekraanrežiimis rakendus - mäng või meediapleier. See võimaldab mugavalt mängida või filmi vaadata nii, et arvuti on kaitstud ja selle tootlikkus ei lange.

Täiustati ka aktiivkaitse moodulit: suvalise programmi käivitamisel analüüsib KIS 2010 selle käitumist ja annab kindlate reeglite järgi ohureitingu. Selle alusel kantakse programm ühte kolmest usaldusväärsusgrupist. Iga selline grupp määrab programmi juurdepääsuõigused süsteemile ja kasutaja isiklikele andmetele. Seetõttu pole nendel programmidel, mis usaldust ei ärata, kummalegi juurdepääsuõigusi. Kui rakendust peetakse ohtlikuks, siis tema edasine töö blokeeritakse.

Internetis töötades olete kaitstud andmepüügi- ja kahjulikele veebilehtedele viitavate linkide eest, sest rakendusse KIS 2010 lisandus neist teavitav süsteem. Ehtsatele veebilehtedele sarnanevatel andmepüügilehtedel palutakse sisestada kasutajanimi ja parool ning kui kasutaja seda teeb, satub sisestatud info kurjategijate kätte. Selleks võib olla mitte ainult kasutajanimi ja parool, vaid ka näiteks krediitkaardi number. Kahjulikel veebilehtedel pakutakse kasutajale allalaadimiseks kahjurkoodi sisaldavat tarkvara. Peale selle kasutavad sellised ressursid arvutite nakatamiseks rakenduste ja operatsioonisüsteemide haavatavusi. KIS 2010 uudiseks on veel kiirsuhtlusprogrammide kaitse — nüüd kontrollitakse kõiki MSN-i, ICQ ja teiste kiirsuhtlusprogrammide sõnumeid andmepüügi- ja kahjulikele veebilehtedele viitavate linkide suhtes.

KIS 2010 kõige põnevamaks uudiseks on ilmselt omalaadne nn “Ohutu keskkond“ programmidele ja veeblehitsejatele. See on isoleeritud virtuaalkeskond, mis võimaldab arvuti nakatumist või kasutajaandmete vargust kartmata külastada veebilehti ning käivitada kahtlaseid programme. Ohutus keskkonnas käivitatud veebilehitsejal ja programmidel pole juurdepääsu süsteemiressurssidele ega kasutaja isiklikele andmetele. Pole programmis kindel? Käivitage see “Ohutus keskkonnas“ ja teid ei ohusta miski.

Vanemakontrolli moodul võimaldab teil paindlikult seadistada kasutaja internetis viibimise aega. Vaatamata mooduli nimetusele, sobib see peale lapsevanemate ka muudes olukordades, kui on tarvis piirata aega, mida kasutaja internetis veedab ja/või luua lubatud/keelatud veebilehtede nimekiri.

Kõik soovijad saavad programmi 30 päeva jooksul täiesti tasuta proovida. Selleks tuleb minna veebilehele www.kaspersky.ee ja klikata vasakul asuvale ribareklaamile.