Koos uue suhtlusvõrgustiku Google+ kutsega saab kingituseks viiruse

11.07.2011

Kaspersky Labi eksperdid fikseerisid populaarse suhtlusvõrgustiku Google+ võltskutsete masspostitusjuhtumi. Häkkerid kasutasid uue suhtlusvõrgustiku ümber ülespuhutud kära arvutikasutajate isiklike andmete varguseks. Nii said Portugali arvutikasutajad näiteks sellise teate:


Lingil klikates satub arvutikasutaja veebilehele google****.redirectme.net, kust laaditakse alla laialt levinud troojalane Trojan Banker. Viimast kasutatakse pangandus-, e-raha- ja pangakaardisüsteemidega seotud kasutajainfo varguseks.

Kutses on ka link Google Docs´i dokumendile, mis soovitab saata Google+ kutse oma sõpradele. Tegelikult on see võltsdokument mõeldud nimede ja e-postiaadresside kogumiseks, kuhu hiljem saadetakse sarnased kutsed.

„Kurjategijad kasutavad sageli ära inimeste uudishimu ja usaldust“, räägib Fabio Assolini, Kaspersky Labi ekspert. „Praegusel juhul nakatab inimene kahjurlingile klikates ise oma arvuti. Kui tahate liituda suhtlusvõrgustikuga Google+, olge valvsad ja avage ainult oma tuttavate, kellega olete varem kutse saatmises kokku leppinud, saadetud kutsed“.

Kaspersky Labi eksperdid soovitavad arvutikasutajatel olla Google+ kutsete saamisel ettevaatlikud, järgida interneti turvalisusereegleid ning jälgida tarkvara- ja viirustõrjerakenduste signatuuribaaside uuendusi.

Kaspersky Labist

Kaspersky Lab on Euroopa suurim kahjur- ja soovimatu tarkvara, häkkerirünnakute ja rämpspostivastaste kaitsesüsteemide tootja. Firma kuulub maailma juhtivate infoturbetarkvara tootjate esinelikusse. 2010. aasta tulemuste järgi kasvas firma müügitulu 38%, ületades 500 miljoni USD piiri. Kaspersky Labis töötab üle 2300 kõrgkvalifitseeritud spetsialisti. Firma tooted kaitsevad kindlalt enam kui 300 miljoni kasutaja arvuti ja mobiilseadme üle maailma. Ettevõtte tehnoloogiaid kasutatakse maailma suurimate tarkvara- ja riistavaratarnijate toodetes.