Rämpspost septembris: Michelle Obama jagab raha

15.10.2012

Esimesel sügiskuul täheldasid Kaspersky Lab-i analüütikud rämpsposti osakaalu suurenemist e-posti liikluses 2,3% ulatuses võrreldes augustikuuga. Seega, moodustas see näitaja 72,5% kõikidest saabunud e-kirjadest. Phishing-sõnumite osa aga kolmekordistus – kokku 0,03%-ni. Kahjulikke manustega sõnumite arv oli seevastu aga väiksem kui eelmisel kuul - ainult 3,4% e-kirjade üldarvust.

 

Kurjategijad on visalt täiustanud inimestega manipuleerimise tehnikaid ja on tihti oma eesmärkide saavutamiseks kasutanud suurte äriettevõtete ning tuntud inimeste nimesid. Samuti püütakse ära kasutada keerulist majandusolukorda.

 

Ühe väljapaistvaima näitena võib esile tuua tüüpiliste loterii-sõnumite postituse USA presidendi abikaasa, Michelle Obama nimel. Väidetavalt teavitas Ameerika Ühendriikide esileedi kirjasaajaid sellest, et Valge Maja on otsustanud teha neile rahalisi väljamakseid.

 

Michelle Obama spämmpostituse näidis

 

Tähtsamaks muutuseks septembris on ümberpaigutused viirustõrje käivitumiste peamiste riikide pingereas. Siin paistis iseäranis silma esikohale asetunud Saksamaa, kelle näitaja kasvas peaaegu 6% võrra. Kaheksa kuud esikohal püsinud USA langes aga nimekirjas 8. kohale.

 

Kaspersky Labi-i analüütiku kommentaar: «Meie prognoosid on saanud kinnituse: aktiivne äritegevus septembris viis sisse mõningad korrektiivid kuu jooksul levitavate rämpsposti liikidesse. Pahavara/viirusi sisaldavate e-kirjade ja petupostituste arv on mõningal määral vähenenud, kuid juurde on tulnud uued manipuleerimisvõtted. Üllatusega täheldasime, et rünnakute arv pankadele ja finantsasutustele on hakanud vähenema. Tõenäoliselt on see siiski ajutine tendents, sest traditsiooniliselt on just see sektor olnud küberkurjategijate jaoks kõige ahvatlevam».

 

Pikemalt saab rämpsposti olukorra arengutest lugeda kodulehelt:

www.securelist.com