Spämm 2012. aasta maikuus: spämmivoog «mandub»

20.06.2012

Viimane kevadkuu demonstreeris positiivset dümaanikat spämmi mahtude vähenemise osas. E-postiliikluses vähenes spämmi kogus 3,4% võrra ning jõudis seega aasta algusest minimaalsele tasemele – 73,8%. Vaatamata sellele on kasutajate turvalisus endiselt ohustatud ning seda mitte ainult e-kirjades sisalduvate kahjurmanuste pärast, vaid ka teiste kelmide võtete tõttu.

 

Üha enam levivad Hiina suvaliste kaupade tarnijatega soodsaid koostööpakkumisi sisaldavad rämpspostitused. Reeglina koosnevad taolised sõnumid lühitekstist, mis lubab kõrget kasumit abstraktsete plast- või tekstiilkaupade müügi pealt. Maikuus oli sellise spämmi musternäidiseks ühe Hiina sokkide tootja e-kirjad. Taolisi rämpspostituskampaaniaid võib julgelt nimetada uueks kelmuse liigiks, mis on inspereeritud nn «Nigeeria spämmist» – kurjategijad kasutavad investorite huvi Hiina turu vastu aktiivselt ära sihides sealsete tootjatega kontakti otsivaid ärimehi, eesmärgiga saada heausklikelt raha «õhu müümise» eest ja seejärel kaduda.

 

Globaalsete spämmivoogude jaotuses pitsitas maikuus Taevaalune Indiat, mis liikus teisele kohale.

 

Euroopasse saadetud spämmi päritolumaad, Top 20, Mai 2012

 

Spämmi koguse vähenemine võib olla tingitud sesoonsusest ning sellisel juhul rämpskirjade osakaal püsib madalal tasemel augustikuuni. Kuid on ka võimalik et vaadeldav nähtus on süsteemne ning lähiajal spämmi osakaal e-postilikluses jääb 70%-näitajale alla. Kuigi maikuu ei kinnitanud ennustusi kommertsspämmi vähenemise osas, arvatakse endiselt et suve algusega see langeb.

 

Täismahus spämmi aruandega mai 2012 kohta saab tutvuda leheküljel www.securelist.com.